DAFA.jpglogo_1.jpg

Po raz kolejny dwie organizacje, stawiające na jakość i bezpieczeństwo pracy na budowie – Stowarzyszenie DAFA oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie połączyły siły w ramach wspólnego projektu edukacyjnego pod hasłem: "BHP - negocjacje umów i zakresy odpowiedzialności za BHP na budowie”.
Szkolenie odbyło się dn. 21 września w Józefowie.
W spotkaniu wzięło udział blisko 40 osób – głównie firmy realizujące wielkopowierzchniowe inwestycje w zakresie dachów płaskich i fasad, które na co dzień spotykają się z ryzykiem pracy na wysokości.

Uczestnicy szkolenia

Szkoleniu przyświecała misja DAFA w stworzeniu spójnego głosu przeciwko praktykom traktowania BHP jako elementu konkurencji cenowej na etapie ofertowania oraz znormalizowanie zasad współpracy pomiędzy podmiotami na budowach.
Szkolenie było efektem współpracy Stowarzyszenia DAFA z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, które reprezentował w roli prelegenta Pan Michał Wasilewski, omawiając temat „Negocjacji umów w kontekście kalkulacji zabezpieczeń zbiorowych na etapie ofertowania.”

20220921 150726     

Źródło zdjęć: DAFA

Drugą część szkolenia poświęconą „Nieszczęśliwym wypadkom i zakresom odpowiedzialności za zdarzenia prawne” poprowadził Pan Tomasz Wydra z firmy Znyk&Wydra BHP Doradztwo i Szkolenia.
Agendę dopełnił wykład Pana Leszka Grabowskiego oraz Pana Daniela Bogdańskiego z firmy Alpinex na temat „Zagrożeń podczas prac na wysokości oraz odpowiedniego doboru SOI do prac na wysokości.”
Spore zainteresowanie słuchaczy i pytania płynące z sali dowiodły, że przepisy BHP znajdują się wśród priorytetów członków DAFA na budowach.
Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać w gronie członków DAFA i wspólnie spędzić czas, a wieczorna kolacja przy dźwiękach skrzypiec była miłym akcentem integrującym na zakończenie dnia.

Podsumowując, szkolenie dostarczyło uczestnikom konkretnej dawki wartościowych informacji, których wdrożenie w życie pozwoli zapobiec ryzykom i wypadkom na budowach. Liczne przykłady dały możliwość lepiej zrozumieć tematykę i zarekomendować najlepsze rozwiązania w zakresie zabezpieczeń. DAFA pozostaje zatem orędownikiem zasad bezpieczeństwa i popularyzatorem poprawnych standardów w tym zakresie.
Współpraca Stowarzyszenia DAFA z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie ma na celu popularyzację kultury BHP na budowach oraz przyjęcie rynkowego zobowiązania, zgodnie z którym Generalni Wykonawcy nie będą przyjmowali ofert bez kalkulacji zabezpieczeń BHP, a podwykonawcy nie będą składali ofert bez ich uwzględnienia.


Galeria zdjęć ze szkolenia: 

https://photos.app.goo.gl/CqLu346r9NgUdyEb8